Aktuality

Postní projekt DKC

Diecézní katechetické centrum Brno zveřejnilo nový postní projekt pro farnosti i společenství.

Letos je projekt inspirován Podobenstvím o rozsévači a je zaměřen na evangelizaci, na to jak připravit "půdu" ve svém srdci a ve svém okolí, aby v ní mohlo "zakořenit" Boží slovo.

Více informací naleznete ZDE

Vloženo 09.2.2024

Výzva k podání přihlášky ke kněžské formaci

Milí přátelé,

v dnešním Markově evangeliu jsme slyšeli, že Ježíšovo učení má skutečnou moc. Tato moc však potřebuje hlasatele, aby mohla pronikat skrze svědectví a službu do lidských srdcí.

Vzhledem k tomu, že je tu opět doba spojená s životním rozhodováním nejen pro ty, kdo budou skládat maturitní zkoušku, obracím se na vás, kteří zvažujete vykročit ke kněžské službě. Jde o povolání, o němž svatý farář arský říká, že má být láskou Kristova srdce. Žijeme v době, kdy se církev může pro společnost jevit jako málo čitelná. O to více potřebujeme obětavé, odhodlané a radostné kněze.

Jako biskup bych vás, mladí muži, kteří vnímáte povolání ke kněžství, rád informoval, že přihlášku do kněžského semináře můžete zaslat poštou na sekretariát Biskupství brněnského do konce března 2024. Formulář přihlášky naleznete na webových stránkách biskupství.

V modlitbě

biskup Pavel

Vloženo 28.1.2024

Neděle Božího slova

Každoroční slavení "Neděle Božího slova" třetí neděli v mezidobí, vyhlásil papež František 30. 9. 2019 na svátek sv. Jeronýma, kdy vydal apoštolský list "Aperuit illis".

Tím podtrhl význam Bible nejen jako bohoslužby slova, kterou je první část mše svaté, ale v celém našem životě.

Poprvé jsme mohli Neděli Božího slova slavit 26. ledna 2020 a v letošním roce si důležitost Písma svatého v našich životech připomenem již popáté.

Více informací a inspirace nalezente ZDE

Vloženo 09.1.2024

Starší aktuality naleznete v archivu

.

Kontakty

Římskokatolická farnost Podolí
Podolí 217
664 03 Podolí u Brna

P. Petr Mareček, farář
Tel.: 723 926 392
E: podoli@dieceze.cz
Úřední hodiny:
Pátek 16:30-17:30 hodin.
Jiný termín je možný po předchozí domluvě.
IČO: 66599164
č.účtu 161028370/0300
Jak pulsujeme